Arquitectura Film Festivali Santiago

BAŞLANGIÇ TARİHİ:

28 Mayıs 2024

BİTİŞ TARİHİ:

30 Ağustos 2024

Arquitectura Film Festivali Santiago

ArqFilmFest, 6. edisyonunu kutlayarak dünya çapında film yapımcılarını ve yaratıcıları, sinema ve mimari arasında ilişki kuran filmlerle en çeşitli bakış açısını arayarak uluslararası yarışmasına katılmaya davet ediyor.Bugün, her zamankinden daha fazla, sinemalarda, video oyunlarında, metaverse'de veya dünyanın diğer ucundaki insanlarla bağlantı kurmamıza olanak tanıyan herhangi bir ekranda projeksiyonu yapılan alternatif gerçekliklerde yaşıyoruz. Sınırlar ve yaşam alanları her geçen gün daha hareketli ve belirsiz hale geldikçe, dünyada yaşama ve olma şekillerimiz de değişiyor, aynı zamanda bağlarımız da değişiyor. Bu değişikliklere nasıl uyum sağlıyoruz?

Bu düşünceyle, duygusal mimari ile ilişkisini gerekçelendiren filmlerle katılma davetini genişletiyoruz. Katılımcı filmler, 1 Ocak 2018 ile 20 Mayıs 2024 tarihleri arasında olmalıdır. Seçilen filmler, yarışmanın üç bölümünden birinde sergilenecektir: Uluslararası Uzun ve Orta Metrajlı Filmler Yarışması, Uluslararası Kısa Filmler Yarışması ve Mimari Kayıt.

Kazanan filmlerin seçimi, Şili'deki mimari, sinema ve eleştiri sahnesinin tanınmış figürlerinden oluşan bir jüri tarafından yapılacaktır. Ayrıca, 2020'de kurulan RIFCA (Film, Şehir ve Mimarlık Festivalleri Interamerican Ağı), en iyi duygusal mimari filmine özel bir ödül verecektir.

ArqFilmFest, 30 Ağustos 2024'e kadar başvuruları kabul edecek ve seçilen filmler bu yılın 7 Ekim'inde festivalin web sitesinde yayınlanacaktır.

Nihai seçim, festivalin 6. edisyonu sırasında, 28 Kasım - 7 Aralık 2024 tarihleri arasında, Sala K ve Şili Ulusal Sinematek'te sergilenecektir.

Bu seçki, 28 Kasım - 7 Aralık 2024 tarihleri arasında, Universidad Mayor'un El Claustro Kampüsü'nde (Marín 321, Santiago) yer alan Sala K ve Centro Cultural Palacio La Moneda'da bulunan Şili Ulusal Sinematek'te gerçekleştirilecek festivalin 6. versiyonu sırasında sergilenecektir.


Arquitectura Film Festivali Santiago

ArqFilmFest, 2012 yılında Şili ve Latin Amerika'daki ilk mimari ve film festivali olarak doğdu. Pandemi sırasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilen son edisyonu da dahil olmak üzere beş başarılı edisyondan sonra, 2024'te, sinema ve mimarlık arasındaki kesişimi keşfetmek isteyen yaratıcılar, profesyoneller ve hevesli sakinler için bir topluluğun parçası olmayı arzulayanlar için yeniden bir buluşma alanı olarak ikinci on yılını başlatmak üzere geri dönüyor.

Sinema ve mimari, uzay ve zamanın duygularımızı harekete geçirmek için buluştuğu derin bir bağlantıya sahiptir. Festivalin bu edisyonu, mimarinin anıları nasıl canlandırabileceğini, hikayeleri nasıl saklayabileceğini veya insanları çevreleriyle anlamlı bir şekilde nasıl bağlayabileceğini keşfetmeye davet ediyor. Hem ekranda hem de ekran dışında mimari deneyimle hareketlenmeye çağrıdır.


Yarışmanın resmi web adresi için tıklayınız.

ETİKETLER

Arquitectura Film Festivali Santiago

YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Arquitectura Film Festivali Santiago
YARIŞMAYA BAŞVURU İÇİN SON

72

GÜN