A COMPETITION WITH A DIFFERENCE

BAŞLANGIÇ TARİHİ:

11 Ocak 2024

BİTİŞ TARİHİ:

12 Şubat 2024

A Competition With A Difference

Yarışma; çöğrencileri, araştırmacıları, tasarımcıları, sosyal bilimcileri, medya profesyonellerini, gazetecileri, sanatçıları, mimarları, şehir planlamacılarını ve diğerlerini çağırıyor!


Hyderabad Urban Lab Foundation, Wipro Foundation ile işbirliği içinde, genç ve çok disiplinli ekiplerin başvurularını davet eden kentsel gençleştirme yarışması Imagine @ Low-cost Action Lab'ı (i'Local) duyurdu!

i'Local, şehir mekanlarının ve bunlarla ilişkili değerlerin (yeniden) hayal edilmesi yoluyla anlamlı yer oluşturma çabalarını destekler ve besler. İhmal edilen, kullanılmayan ve bakıma muhtaç alanları yeniden canlandırmak ve bunları topluluklarına geri döndürmek için bir fırsattır. Büyük yatırımlar yerine mevcut kaynakların yaratıcı şekilde kullanılmasını sağlayacak yolların hayal edilmesini gerektirir.

Katılımcı ekipler, Haydarabad'a dağılmış, önceden belirlenmiş on alandan biri veya daha fazlası üzerinde çalışmayı seçebilir. Yarışmanın birinci bölümünde, ilgilenen katılımcılar bir sitearazi belirler, ağ kurar ve bir ekip oluşturur, sanal atölye çalışmalarına katılır ve en iyi fikirlerinin kısaltılmış bir sunumuyla sonuçlanan fikirler üretirler. İkinci bölümde ise jüri, sağlam bir nihai sunum için fikirlerini özel profesyonel danışmanlarla birlikte ilerletmek üzere on takım seçiyor. Seçilen takımlar nakit ödüller kazanır ve fikirlerinin bir fikir derlemesinde yayınlanması fırsatını kazanır.


Haydarabad Kent Laboratuvarı (HUL) Hakkında

Hyderabad Urban Lab, Haydarabad'da kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan disiplinlerarası bir eylem araştırmasıdır. 2013 yılında kurulan mahalleden eyalete kadar pek çok ölçekte eyleme olanak sağlayan bilgi üretmeye kendimizi adadık. HUL olarak çalışmalarımızı hem küresel hem de yerel olarak anlıyoruz. Yerel özgüllüğe gösterilen özen, iş barınması, iklim değişikliği ve sürdürülebilirlik, ulaşım, işgücü ve geçim kaynakları, ekoloji, atık ve sanitasyon temalarımız hakkında öngörüler oluşturmamıza yardımcı olur. Tematikleri kesen bazı sorular kast, cinsiyet, veri ve teknoloji sorularıdır. On yıllık çalışma süremiz boyunca, şu anda faaliyet gösterdiğimiz üç ana kesişen düğüm noktası oluşturduk: Öğretme ve Öğrenme (HUL Okulu), Tutkusu, bilgisi, becerisi ve çeşitli kentsel soruların ve yönlerin etrafında merak duygusu bulunan insanların ağlarını oluşturma (Uygulama Toplulukları) ve Anlamlı Müdahalelerin Geliştirilmesi, Savunma ve Veri Arşivleme Uygulamaları (Gözlemevi).


Yarışmanın resmi web adresi için tıklayınız.

ETİKETLER

A Competition With A Difference

YORUMLAR

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

A COMPETITION WITH A DIFFERENCE

BAŞVURU SÜRESİ SONA ERMİŞTİR